Odszkodowania powypadkowe - med-legal - forum odszkodowań

Odszkodowanie za wypadek drogowy

Odszkodowania za wypadek drogowy. Miałeś wypadek, poniosłeś uszczerbek na zdrowiu? Poradnik.

Odszkodowania powypadkowe - med-legal - forum odszkodowańOdszkodowanie za wypadek drogowy. Na samym początku warto uściślić termin „odszkodowanie”. Zgodnie z obowiązującym prawem – zarówno w Polsce jak i na terenie całej Unii Europejskiej – odszkodowanie to świadczenie, które należy się jednostce poszkodowanej z tytułu wyrządzonej mu szkody od wskazanego podmiotu (osoby fizycznej bądź osoby prawnej), który tą szkodę wyrządził bądź ponosi za nią odpowiedzialność. Definicja ta, chociaż uproszczona, pozwala zrozumieć ideę odszkodowań.

Jeśli chodzi o odszkodowania powypadkowe w tym w wypadkach drogowych, komunikacyjnych, samochodowych, należy podkreślić, że jednostka poszkodowana może doznać szkody majątkowej bądź niemajątkowej (osobowej). Wszystkie kwestie natury prawnej, dotyczące obowiązku odszkodowawczego, poruszone zostały w Kodeksie Cywilnym.

Do wspomnianych już szkód majątkowych, powstałych na skutek wypadku, zaliczyć możemy m.in.:

 • Koszty naprawy pojazdu (nie tylko szeroko pojętego samochodu, ale również motocykla, skutera, quada etc.);
 • Koszty badania technicznego pojazdu;
 • Koszty wynajmu pojazdu zastępczego np. na czas naprawy uszkodzonego pojazdu;
 • Koszty zakupu bądź koszty naprawy uszkodzonych na skutek wypadku przedmiotów osobistych, niezwiązanych bezpośrednio z pojazdem np. laptopa, okularów, zegarka;
 • Utracone na skutek wypadku i późniejszego leczenia zarobki jednostki poszkodowanej;
 • Utracone na skutek wypadku korzyści majątkowe, w tym utrata dochodu na skutek zniszczenia bądź uszkodzenia przewożonego przez jednostkę poszkodowaną towaru.

Czym zajmujemy się w Med-Legal? Odszkodowania po wypadku drogowym, samochodowym, komunikacyjnym.

Jeśli chodzi o szkody osobowe, do najpopularniejszych z nich należą:

 • Uszczerbek na zdrowiu jednostki poszkodowanej (zarówno czasowy jak np. złamanie ręki jak i trwały jak np. utrata wzroku);
 • Wyraźna krzywda jednostki poszkodowanej na skutek bólu i cierpienia wywołanych bezpośrednio wypadkiem;
 • Ograniczenie perspektyw na przyszłość jednostki poszkodowanej, w tym brak możliwości dalszego wykonywania dotychczasowej pracy (przykładem może być tutaj modelka i jej oszpecenie na skutek wypadku), a także zwiększenie się potrzeb jednostki poszkodowanej w przyszłości (np. konieczność regularnego wykupu leków).

Dodatkowo, jeżeli wypadek spowoduje śmierć jednostki poszkodowanej [utrata osoby bliskiej w wypadku drogowym], wskazanym osobom przysługiwać będą dodatkowe świadczenia jak:

 • Zwrot kosztów leczenia oraz ewentualnego pogrzebu;
 • W ściśle określonym przypadku – renta;
 • Jednorazowe odszkodowanie (w momencie pogorszenia się sytuacji życiowej danej osoby);
 • Zadośćuczynienie (jak wyżej).

Brzmi to rozsądnie, chcę uzyskać więcej informacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat odszkodowań powypadkowych, zarejestruj się telefonicznie pod numerem +48 575 210 480 lub wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą aby ustalić szczegóły:

Imię / nazwa (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Podaj wynik 87 − = 82

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

Med-Legal Odszkodowania sp. z o.o. (administrator danych) z siedzibą w Stary Miastków 58, 08-420 Miastków Kościelny przetwarza Państwa dane osobowe w celu udzielenia informacji, na podstawie Państwa dobrowolnej zgody tj. art. 6.1a Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1) - RODO - przez okres obsługi korespondencji. Państwa dane nie będą udostępniane odbiorcom. Przysługuje Państwu żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przenoszenia Państwa danych. Ponadto, przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego. Dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, ani profilowaniu i nie będą przekazywane do państw trzecich.

Ostatnia wygrana sprawa: 
Odszkodowanie i zadośćuczynienie 49 tys. zł dla poszkodowanego rowerzysty. 

Co mówią nasi Klienci: 
„Bardzo dziękuję za pomoc w uzyskaniu odszkodowania i zadośćuczynienia za wypadek, w którym byłem poszkodowany. Adwokaci Med-Legal to wyrozumiali i empatyczni ludzie, gdy sam nie mogłem sobie poradzić w zebraniu dokumentów zajęli się tym wszystkim za mnie. Uzyskałem odpowiednie odszkodowanie, nawet wyższe niż się spodziewałem. Polecam tak przyjaznych adwokatów.” 
– Łukasz, Lublin

Jeśli masz znajomych, którzy powinni to wiedzieć, udostępnij.
2313

17 komentarze/y “Odszkodowanie za wypadek drogowy”

 1. Witam, jakiś czas temu miałem wypadek przy pracy. Niestety nie zgłosiłem go. Czy mam jeszcze szanse na uzyskanie odszkodowania? Jesli tak to jak to zrobić?

  1. Zdecydowanie jest szansa na zgłoszenie szkody i uzyskanie odszkodowania. Należy jednak pamiętać, że termin przedawnienia wynosi 3 lata.

 2. Witam. Jakiś czas temu spotkała mnie przykra sytuacja. Złamałam nogę w pracy, otrzymałam także zaświadczenie od lekarza po tym, jak ukończyłam leczenie. Czy może mi ktoś doradzić, w jaki sposób rozpocząć starania o odszkodowanie z ZUSu? Czy mam się tym zająć sama, czy to obowiązek pracodawcy?

   1. To prawda, udaj się do swojego pracodawcy i poproś o dokumenty. Później musisz się z nimi udać do ZUS, a tam pewnie dostaniesz jakiś termin na komisję, czy należy Ci się odszkodowanie.

 3. Witam. Złamałem nogę, jestem na ubezpieczeniu moich rodziców. W związku z tym moje pytanie brzmi, czy mogę liczyć na jakieś odszkodowanie? Nie jestem ubezpieczony na mojej uczelni. Czy ktoś jest w stanie mi odradzić, co dalej zrobić? Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.

 4. Witajcie, poszukuje pomocy w pewnej nurtującej mnie sprawie. Czy mam szansę na uzyskanie odszkodowania, jeśli zostałem pobity? Nie miałem żadnego ubezpieczenia dodatkowego w pracy, tylko takie standardowe. Miałem poważne obrażenia ciała, jak złamania. Czy mogę liczyć na jakieś pieniądze z tego tytułu? Pozdrawiam!

 5. dlaczego zus nie przyznal mi odszkodowania za wypadek komunikacyjny w pracy skoro mialem zlamane zebro i pozostawalem 45 dni na zwolnieniu

 6. O ile na miejscu wypadku są ranni, w kółko Macieju trzeba przywołać policję. Adnotacja sporządzona przez funkcjonariuszy jest przydatna do ubiegania się o odszkodowanie. Nie trzeba zarówno odnosić się z rezerwą, o ile personel sanitarki lara chce nas zabrać do szpitala na uczenia się. Przydarza się, że efekty wypadku uwidaczniają się po niewielu dniach. O ile lekarze ich nie zdiagnozują w porę, mogą spowodować śmierć. Wiążące ubezpieczenie wypadkowe, jakie nakłada na przedsiębiorców norma, powoduje, ustawa zatrudniony, który uległ wypadkowi w toku robocie, ma zagwarantowaną rekompensatę. Poszkodowany ma prawo występować o o odszkodowanie dwutorowo – ze strony Zus oraz z zabezpieczenia Oc chlebodawcy. W obu losach muszą zaistnieć określone warunki, żeby rekompensata mogła zostać odznaczona. Na starcie wskazane jest zastanowić się, w jakich losach możemy powiadać o wypadkach przy robocie.

 7. Miałam poważny wypadek w pracy z powodu zaniedbania pracodawcy. Po wszystkim mnie zwolniono zaraz po przywróceniu po urlopie z powodu uszkodzenia ciała w wyniku wypadku. Nie otrzymałam nawet żadnego odszkodowania! Zgłosiłam się od razu do tej kancelarii poleconej przez przyjaciółkę. Nie chciałam powrócić do pracy, uzyskałam za to całkiem przyzwoite odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *