Odszkodowania powypadkowe - med-legal - forum odszkodowań

Odszkodowania powypadkowe

Odszkodowania powypadkowe – Miałeś wypadek? Sprawdź szybko co możesz zrobić dalej.

Odszkodowania powypadkowe - med-legal - forum odszkodowańOdszkodowania powypadkowe. Na samym początku warto uściślić termin „odszkodowanie”. Zgodnie z obowiązującym prawem – zarówno w Polsce jak i na terenie całej Unii Europejskiej – odszkodowanie to świadczenie, które należy się jednostce poszkodowanej z tytułu wyrządzonej mu szkody od wskazanego podmiotu (osoby fizycznej bądź osoby prawnej), który tą szkodę wyrządził bądź ponosi za nią odpowiedzialność. Definicja ta, chociaż uproszczona, pozwala zrozumieć ideę odszkodowań.

Jeśli chodzi o odszkodowania powypadkowe, należy podkreślić, że jednostka poszkodowana może doznać szkody majątkowej bądź niemajątkowej (osobowej). Wszystkie kwestie natury prawnej, dotyczące obowiązku odszkodowawczego, poruszone zostały w Kodeksie Cywilnym.

Do wspomnianych już szkód majątkowych, powstałych na skutek wypadku, zaliczyć możemy m.in.:

 • Koszty naprawy pojazdu (nie tylko szeroko pojętego samochodu, ale również motocykla, skutera, quada etc.);
 • Koszty badania technicznego pojazdu;
 • Koszty wynajmu pojazdu zastępczego np. na czas naprawy uszkodzonego pojazdu;
 • Koszty zakupu bądź koszty naprawy uszkodzonych na skutek wypadku przedmiotów osobistych, niezwiązanych bezpośrednio z pojazdem np. laptopa, okularów, zegarka;
 • Utracone na skutek wypadku i późniejszego leczenia zarobki jednostki poszkodowanej;
 • Utracone na skutek wypadku korzyści majątkowe, w tym utrata dochodu na skutek zniszczenia bądź uszkodzenia przewożonego przez jednostkę poszkodowaną towaru.

Jeśli chodzi o szkody osobowe, do najpopularniejszych z nich należą:

 • Uszczerbek na zdrowiu jednostki poszkodowanej (zarówno czasowy jak np. złamanie ręki jak i trwały jak np. utrata wzroku);
 • Wyraźna krzywda jednostki poszkodowanej na skutek bólu i cierpienia wywołanych bezpośrednio wypadkiem;
 • Ograniczenie perspektyw na przyszłość jednostki poszkodowanej, w tym brak możliwości dalszego wykonywania dotychczasowej pracy (przykładem może być tutaj modelka i jej oszpecenie na skutek wypadku), a także zwiększenie się potrzeb jednostki poszkodowanej w przyszłości (np. konieczność regularnego wykupu leków).

Dodatkowo, jeżeli wypadek spowoduje śmierć jednostki poszkodowanej, wskazanym osobom przysługiwać będą dodatkowe świadczenia jak:

 • Zwrot kosztów leczenia oraz ewentualnego pogrzebu;
 • W ściśle określonym przypadku – renta;
 • Jednorazowe odszkodowanie (w momencie pogorszenia się sytuacji życiowej danej osoby);
 • Zadośćuczynienie (jak wyżej).

Brzmi to rozsądnie, chcę uzyskać więcej informacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat odszkodowań powypadkowych, zarejestruj się telefonicznie pod numerem +48 575 210 480 lub wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą aby ustalić szczegóły:

Imię / nazwa (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Podaj wynik 83 − = 81

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

Med-Legal Odszkodowania sp. z o.o. (administrator danych) z siedzibą w Stary Miastków 58, 08-420 Miastków Kościelny przetwarza Państwa dane osobowe w celu udzielenia informacji, na podstawie Państwa dobrowolnej zgody tj. art. 6.1a Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1) - RODO - przez okres obsługi korespondencji. Państwa dane nie będą udostępniane odbiorcom. Przysługuje Państwu żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przenoszenia Państwa danych. Ponadto, przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego. Dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, ani profilowaniu i nie będą przekazywane do państw trzecich.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jeśli masz znajomych, którzy powinni to wiedzieć, udostępnij.
2313

6 komentarze/y “Odszkodowania powypadkowe”

 1. Pingback: Odszkodowanie za wypadek - Odszkodowania Powypadkowe - ODSZKODOWANIE - Med-Legal

 2. Witam serdecznie. Kilka tygodni temu wyszedłem ze szpitala, ale podczas leczenie uszkodzono mój palec u nogi. Ewidentnie to byłą wina lekarza, jednak nie chce się on do tego przyznać. Czy mogę się starać o jakieś odszkodowanie z tego tytułu? Bardzo będę wdzięczny za pomoc.

 3. Najlepiej poproś o pomoc kancelarię odszkodowawczą. To dosyć gruba sprawa, ponieważ lekarze szpitalni mają pewne plecy, zaplecze. Sam nie wygrasz, trzeba dobrego adwokata biegłego w tych kwestiach.

 4. Znam to z życia. Zbieraj wszystkie dokumenty, jakie tylko możliwe i wykonaj badania u innych lekarzy poza szpitalem. Twarde dowody to podstawa.

 5. Pingback: Odszkodowanie za wypadek - Centrum Odszkodowań Med-Legal.pl

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *